بهار که می رسد

نسیم نوروز امسال که همراه با ریزش باران الهی ، باغ و بستان را شادمان نموده و گل لبخند بر لبها رویانده ، وزیدن گرفته و شادباش دگرگونی طبیعت ، شکرانه ی نعمتهایی است که خداوندگار هستی بخش در اختیار ما انسانها نهاده تا قدرانش باشیم و امورات خود را با نگاهی به خالق مهربان ، در خدمت به همنوعان خود بعنوان مخلوقات به کار گیریم . روز و ماه و سال ، با کهنه و نو شدن ، آینه ای از خوب و بد ، زشت و زیبا و تلخ و شیرین را بعنوان زنگ بیداری به ما منعکس می شود ، اما این سال نیست که خوب باشد یا بد ، تلخ باشد یا شیرین ، این احوال ما انسانهاست که در کشاکش روزها و شب ها ، با آنچه به دست ما اتفاق می افتد ، می گذرد .

 

سالها می آیند و می روند چه بخواهیم و چه نخواهیم ، این عمر ماست که می گذرد . آیا با خود اندیشیده ایم که ما برای عمر خود چه کرده ایم . فردا روز برای همین عمرمان چه جوابی داریم . سال ۱۳۹۳ نیز همانند سالهای قبل ، سال پرتجربه ای بود برای من. فرصت های خوبی داشتم از بعضی از آنها بخوبی استفاده کردم و بعضی فرصت ها را هم قدر ندانستم . بیشتر با مردم در ارتباط بودم با لبخندهایشان خندیدم و در تلخی هایشان تا آنجا که توانستم همراهشان بودم . اگر چه از بعد مسافت از مردم جنوب دور بودم اما در هر فرصتی و بهانه ای که می یافتم در حد سلامی به دیدارشان می رفتم و خدا را بابت این الطاف شکرگذارم. همراه مردم در سوگ خیلی ها گریستم و در شادی هایشان لبخند زدم . سال ۱۳۹۳ یکسال بر تجربیاتم اضافه شد و بازهم خدا را شکرگذارم . با همه مشغله ها اگر چه کمتر توانستم در دنیای مجازی سیر کنم ، اما از رویدادها چه در سطح کشور و چه استان هم غافل نبودم در مناسبتهایی که به نام استان بوشهر بود یا دوستان بوشهری نقشی داشتند کم و بیش حضور داشتم در نشستهای مختلفی شرکت کردم و حکایت سال ۱۳۹۳ اینجور ورق خورد و با قول اینکه در سال نو با خانه تکانی مجدد در خود از طریق دنیای مجازی بیشتر با مردم در ارتباط باشم و دعا می کنم سال ۱۳۹۴ سال خوب و پر خیر و برکتی باشد برای همه مردم ایران زمین بخصوص هم استانی های سرفراز و جنوبی های خونگرم .

 

خدا کند این سال سال شکوفایی اندیشه ها سال برقراری عشق و لبخندها ، سال رواج فرهنگ زیبایی ها ، سال مهرورزیدن ، سال نیکی ها و سال تماشای رنگین کمانها ، برای مردم و مسولینی باشد که در تداوم حرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی با زنده نگه داشتن یاد امام راحل و شهدای والامقام و همه ی ایثارگران و تحت فرمان رهبر معظم انقلاب و پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید گام بردارند تا ملت بزرگوار ما در سایه ی توجهات خداوندی ، با درک همه ی واقعیتهای جامعه ، بعنوان ملتی سرافراز ، قدردان داشته های خود بوده و با تکیه بر قدرت ایمان و اعتماد خود ، روزگار خوبی را برای خود رقم بزنند .