کشاورزی
کد خبر : 1665
سه شنبه - 1 بهمن 1398 - 00:51
مشاور کشاورزی دکتر سکینه الماسی گفت:

پیگیری مشکلات کشاورزان جنوب استان توسط خانم دکتر الماسی

مرتضی حاجیانی با قدردانی از پیگیری و هماهنگی نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی گفت: از ابتدای هفته جاری به همراه خانم دکتر الماسی و آقای صمدکرمی نماینده ایشان، با دکتر عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و معاونان وزارتخانه دیدارهایی داشتیم.

 

نماینده کشاورزان استان بوشهر تاکید کرد: خرید تضمینی گوجه فرنگی ربی با قیمت مناسب، اصلاح تاریخ امهال وام کشاورزان، اختصاص تسهیلات بلاعوض و کم بهره به کشاورزان خسارت دیده، اعتبار انجام طرح های آبخیزداری در چهار شهرستان جنوبی و حمایت برای انجام طرح های گلخانه ای مسقف از مهم ترین موارد طرح شده در این نشست ها بود.

 

حاجیانی در پایان از وعده سرپرست وزارتخانه برای پیگیری و رفع مشکلات کشاورزان گوجه کار بوشهری خبر داد و ابراز امیدواری کرد این مهم بزودی محقق شود.

نماینده مردم شریف شهرستانهای دیر، کنگان، جم و عسلویه گفت:

تیم پارس جنوبی جم چشم و چراغ استان بوشهر است، مسائل مالی و قانونی تیم های وزارت نفت در لیگ برتر حل می شود

جلسه مشترک وزارتخانه های نفت، ورزش و جوانان، استانداران بوشهر و خوزستان و نمایندگان مجلس با هماهنگی سخنگوی کمیسیون انرژی برگزار شد.

دکتر الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی در رابطه با آخرین وضعیت تیم های فوتبال نفتی در لیگ برتر گفت: موانع تامین بودجه مالی تیم های پارس جنوبی جم، صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان به صورت قطعی تا پایان فصل حل خواهد شد.

نماینده مردم شریف دیر، کنگان، جم و عسلویه بیان کرد: در ماه های اخیر گفتگوهای متعددی با حضور وزارتخانه های  نفت، ورزش و جوانان، استانداران بوشهر و خوزستان و همچنین نمایندگان مجلس برای رفع موانع قانونی تیم داری وزارت نفت در لیگ برتر برگزار شد که نتایج بسیار خوبی جهت تسهیل مشکلات تیم ها گرفته شد.

وی در ادامه با اشاره به تیم پارس جنوبی جم بیان کرد: توانستیم با حمایت استاندار محترم بوشهر، مدیرعامل محترم منطقه ویژه اقتصادی پارس و سایر مسئولین استان بوشهر مشکلات مالی تیم پارس جم را تا پایان فصل مرتفع کنیم.

نماینده مردم شریف دیر، کنگان، جم و عسلویه تصریح کرد: در راستای پیگیری مشکلات مالی ورزش استان بوشهر به زودی اعتبار قابل توجهی به ورزش جنوب استان بوشهر تزریق خواهد شد که علاوه بر رفع دغدغه مالی تیم پارس جنوبی جم به سایر تیم ها و رشته های حاضر در مسابقات استانی و لیگ های کشوری نیز کمک مالی خواهد شد.

نماینده مردم شریف شهرستانهای دیر، کنگان، جم و عسلویه گفت:

شایعه رد صلاحیت من صحیح نیست، شایعه پراکنان اخلاق سیاسی را رعایت کنند

سکینه الماسی به شایعات مطرح شده درباره بررسی صلاحیت خود اشاره کرد و گفت: در برخی رسانه ها شایعات و اکاذیبی درباره ردصلاحیت اینجانب مطرح شده که به هیچ وجه درست نیست و صلاحیت من برای انتخابات مجلس تایید شده است.

وی با بیان اینکه شایعات مطرح شده، با انگیزه برهم زدن توازن رقابتی در انتخابات بوده است، گفت: انتشار چنین شایعاتی برخلاف اصول اخلاق سیاسی است و از شایعه پراکنان می خواهم که اخلاق را در رقابت های انتخاباتی رعایت کنند.

نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که هیچ گاه موضوع ردصلاحیت او مطرح نبوده و این شایعات مبنایی ندارد.

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای دیر، کنگان، جم و عسلویه گفت:

آمریکا بداند تصویر سردار سلیمانی در قلب مسلمانان حک شده است

اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه، 15 دی ماه) جهت همدردی با خانواده شهید سردار قاسم سلیمانی در منزل وی حضور یافتند.

در این نشست فریده اولادقباد، پروانه مافی، سهیلا جلودار زاده، ناهید تاج الدین، سیده فاطمه ذوالقدر، زهرا ساعی، طیبه سیاوشی شاه عنایتی، سکینه الماسی، سیده حمیده زرآبادی، سیده فاطمه حسینی، خدیجه ربیعی فرادنبه، هاجر چنارانی، فاطمه سعیدی و معصومه آقاپور علیشاهی حضور داشتند.

اعضای فراکسیون زنان در این نشست خطاب به خانواده سردار شهید قاسم سلیمانی با بیان اینکه ما در کنار شما هستیم و تا آخر راه این شهید را ادامه خواهیم داد، گفتند: بی‌تردید شهادت سردار قاسم سلیمانی محور وحدت در منطقه خاورمیانه قرار خواهد گرفت و مسئولان باید با اتخاذ تصمیمات مدبرانه انتقام خون این شهیدان را بگیرند.

اعضای این فراکسیون همچنین به این نکته اشاره کردند که شهید سردار سلیمانی تربیت یافته مکتب اسلام و امام خمینی (ره) بود و عمر پربرکت خود را در پاسداری از کیان این کشور  در 8 سال دفاع مقدس و جبهه مقاومت گذرانده بودند.

اعضای فراکسیون زنان با تأکید بر اینکه شهید سردار سلیمانی متعلق به جهان اسلام و ملت ایران بود، یادآور شدند که هزاران سلیمانی راه وی را ادامه خواهند داد ضمن اینکه شهادت وی نشان داد که ملت ایران تا انتقام سردار شهید سلیمانی را نگیرند از پای نخواهند نشست.

نمایندگان زن فعال در مجلس دهم به این نکته اشاره کردند که خون سردار شهید قاسم سلیمانی جبهه مقاومت و نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیمه کرد. همچنین فاطمه ذوالقدر با اشاره به خاطره‌ای که از سفر اخیر خود به عراق داشت، یادآور شد: محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق به این نکته تأکید کرد که سردار شهید قاسم سلیمانی داعش را از سوریه بیرون کرد بنابراین ما امنیت خود در منطقه را مدیون رشادت‌های وی هستیم.

اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی فرد متواضعی بود که شهادتش وی را بزرگ و جهانی کرد کما اینکه در کشورهای منطقه و جهان برای شهادت وی عزاداری می‌کنند، خطاب به همسر ایشان ضمن تشکر از صبوری که در نبود سردار شهید قاسم سلیمانی داشته اند افزودند: شما به عنوان زنی نمونه در کنار این شهید صبورانه زندگی کردید و به موقع نیز این امانت را به خداوند هدیه کردید. بدون شک روش شما برگرفته از سیره زینب کبری (س) است  ضمن این که یادآور این جمله امام خمینی (ره) است که از دامن زن مرد به معراج می‌رود.

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای دیر، کنگان، جم و عسلویه گفت:

پیام تسلیت دکتر سکینه الماسى در پى شهادت سردار حاج قاسم سلیمانى

سکینه الماسی نماینده شریف کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در پیامی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

((وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا  بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ))

بار دیگر تجاوز دولت جنایتکار آمریکا با نشان دادن چهره واقعی خود فاجعه آفرید و این بار مردم غیور ایران اسلامی را در سوگ مالک اشتر زمان، داغدار کرد.

قطعاً شهادت سردار دلها، سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، چهره ننگین آمریکا را به عنوان دشمن اصلی ملت های منطقه بیش از پیش افشا خواهد کرد.

خاطرات مجاهدت ها و اعتماد سردار سلیمانی به رزمندگان به عنوان برادر و فرمانده محبوبشان، هرگز از یاد ایثارگران و جانبازان محو نخواهد شد و هیچ مرگی جز شهادت در راه خدا برای این مجاهد خستگی ناپذیر قابل تصور نبود.

امروز سر دمداران دولت جنایتکار آمریکا مسرور از رسیدن به آرزوی دیرینه خود و شهادت رساندن حاج قاسم هستند، اما غافل از آنکه هر قطره از خون حاج قاسم، در رگهای هزاران جوان مومن و انقلابی این مرز و بوم خواهد جوشید و عواقب این جنایت آشکار،  متوجه عاملین آن خواهد بود.

اینجانب شهادت مالک اشتر زمان، سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی را محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران تسلیت عرض کرده و همنشینی آن سردار مجاهد با مولایشان سید الشهدا (ع) را از درگاه خداوند متعال خواهانم.

سکینه الماسی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس

و نماینده مردم شریف کنگان، دیر، جم و عسلویه

 

محبوبه محسنی فرد در یادداشت خود نوشت:

کدام نماینده را برای مجلس می‌خواهیم؟

محبوبه محسنی فرد

انتخابات مجلس برای مردم استان بوشهر، انتخاب بین بد و بدتر نیست. هرچند که گزینش ما بین بهتر و بهترین هم نیست. اما یک مرز باریک دارد که ۴ سال آینده خود را از تنها مسئول نسبتا بانفوذ در تهران محروم کنیم یا انتخابی نسبتا خوب داشته باشیم و یک زعیم برای خود در بهارستان انتخاب کنیم. یک نفر که حداقل های نمایندگی را داشته باشد. یا بین خواستن های حداقلی یا نخواستن کدام گزینه را انتخاب کنیم؟

استان بوشهر در تاریخ ده دوره ای مجلس شورای اسلامی رویکردهای متفاوتی به خود دیده است. از نمایندگان کاملا سیاسی که کمترین توجه به حوزه انتخابیه خویش داشته اند و مثل محمد دادفر در سطح ملی رفتار می کرده اند تا نمایندگانی مثل الماسی که صرفا به حوزه انتخابیه خود چسپیده اند و حتی یک متر حاضر نیستند پا را فراتر از مردم خویش قرار دهند. ایده آل مردم کدام است؟ چه نماینده ای می تواند برای مردم بهترین باشد؟ چه کسی می تواند بهترین چشم انداز برای آینده استان بسازد؟

یک نماینده سیاسی برای استان بوشهر مفید است اما نه یک نماینده سیاسی ضعیف که گوش به حرف حزب یا جناحش باشد. نماینده ای که بخواهد با رای یک جناح خاص به مجلس برود و در آنجا برای رای منفی یا مثبت دادن و یا سکوتش به فلان طرح و بهمان لایحه بله قربان گوی بالادستی های خودش باشد، دردی از مردم دوا نمی کند. اما نماینده ای که وجدان و اخلاق داشته باشد، شناخت و ارتباطات سیاسی داشته باشد و از قدرت چانه زنی بالایی برخوردار باشد برای استان بوشهر مفید خواهد بود. حزب یا جناحش هم فرقی نخواهد کرد.

از طرفی نمایندگانی که مباحث ملی را کمتر در معرض توجه قرار می دهند و بیشترین وقت را بر حوزه انتخابیه خویش می گذارند شاید منفعیت مردم یک یا چند شهرستان را بالا ببرند و برای مردم شان سهمیه هایی بگیرند اما در نهایت توسعه استان بوشهر را رقم نخواهند زد بلکه صرفا به رشد و توسعه نامتوازن بخشی هایی از استان منجر خواهند شد. و این از نگاه مدریتی و سیستمی منفعتی که ندارد بلکه ضرر هم می رساند. از هر دومدل ما نمونه هایی در مجلس داشته ایم. شما میتوانید بسیاری از نمایندگان اصلاح طلب یا اصولگرای تندرو پیدا کنید که در مجلس هیچ کاری جز پیش بردن اهداف یک حزب خاص نداشته اند و صدالبته همگی در استان بوشهر سناتور پورفاطمی را می شناسیم که چقدر بر منافع جزیی مردم تاکید داشت و هم اکنون نیز خانم الماسی می شناسیم که بر منافع جزیی مردم یک منطقه خاص از استان توجه دارد و همه چیز را برای مردم خویش می خواهد و حتی حاضر است مصالح و توسعه استان را فدای منافع مردمش کند.

ما باید راهی از میان برگزینیم. استان بوشهر امروز بیش از هر زمانی به مدیرانی نیاز دارد که هم عالم و عاقل باشند و هم نیرو و توانایی اجرایی داشته باشند. کسانی که بتوانند در سطح ملی چانه زنی کنند، برای رفتن به اتاق وزیر التماس نکنند و یا وزیر آنها را از اتاقش بیرون نکند (نمونه هایی در دوران قبل داشته ایم) از طرف دیگر نسبت به نیازهای استان اطلاعات کامل و جامعه و دقیق داشته باشد. مثلا بتواند در رابطه با راه سازی در استان بوشهر یا کشیدن راه آهن نظر کارشناسی با درنظر گرفتن مصالح عمومی استان دهد.

باید افرادی به مجلس بروند که هم تک تک قوی باشند و هم مجمع نمایندگان استان را قدرتمند کنند وگرنه اگر نمایندگان هنوز آنقدر به بلوغ سیاسی نرسیده باشند که هرکسی بخواهد ساز خودش را بزند آهنگی گوش خراش از توسعه بوشهر به جانمان می نشیند! از همین رو لازم است سازوکاری توسط رسانه ها و فعالین سیاسی-اجتماعی استان شکل گیرد که در نتیجه آن افرادی منتخب مردم شوند که هم قوه تعقل و تحلیل قوی داشته باشند و هم توان و جسارت کار کردن همچنین فارغ از بازی های سیاسی باشند.

نماینده مردم شریف شهرستانهای دیر، کنگان، جم و عسلویه گفت:

اظهارات مسئولان کشور در مورد اعتراضات شهرستان جم اشتباه است، لزوم عذرخواهی از مردم

متن تذکر دکتر الماسی خطاب به رییس جمهور بدین شرح است:

 

نام خدا

تذکر کتبی خطاب به: تذکر به آقای روحانی، رییس جمهور درپی اظهارات اعضا دولت درخصوص اتفاقات اخیر در جنوب استان بوشهر

موضوع: “درپی سخنرانی و اظهارنظرهای آقایان عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، علی ربیعی سخنگوی دولت و محمود واعظی مسئول دفتر جنابعالی در رابطه با اتفاقات آبان ماه ١٣٩٨ (گران شدن بنزین) و اعتراضات مردم در شهرستان های جم و عسلویه اظهاراتی خلاف واقع داشتند که موجب جریحه دار شدن احساسات مردم و زیر سوال رفتن وجهه موجه منطقه شد.

به راستی آیا آمار و اطلاعات مدیران محترم کشور از مسائل مختلف جامعه نیز تا این اندازه با واقعیت فاصله دارد؟

معلوم نیست مسئولین دولت براساس کدام اطلاعات، چنین اظهارات اشتباهی را بیان کرده اند اما لازم است ضمن اصلاح صحبت های خویش از مردم نیز عذرخواهی کنند.”

 

گفتنی است در پی راهبندان سه روزه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین در شهرستان جم، خبرهای غیر واقعی از سوی تعدادی از مسئولان ارشد کشور در مورد این راهبندان بیان شد که باعث تعجب شدید و اعتراض مردم شد.

در روزهای بعد از تجمعات اعتراضی جم، سخنگوی دولت در نشست خبری از وقایع بنزینی جم اینگونه می گوید: “به ما گفتند برخی اجازه تغییر شیفت در عسلویه را نمی‌دهند و به برخی لوله‌ها دینامیت بسته بودند؛ چه کسی از این انفجار سود می‌برد.”

در ادامه وزیر کشور هم از وقایع بنزینی جم اینگونه می گوید: “جاده جم به عسلویه را سنگربندی کردند و حتی در برخی موارد با تیربار شلیک می‌کردند.”

دبیر شورایعالی امنیت ملی هم در تایید سخنان سخنگوی دولت اینگونه می گوید: “به ‌نظر می‌آید دشمن به ‌دنبال این بود کاری را که انصار‌الله یمن در حمله به تأسیسات سعودی کرد اینجا(در عسلویه و حمله به تاسیسات نفتی) تلافی کند که نتوانست موفق شود.”

در آخرین نطق هم رئیس دفتر رئیس جمهور در سخنانی مشابه، مطالب کاملا غلطی را ارائه کرده بود.

سخنان مسئولان ارشد کشور در مورد برنامه ریزی حمله به تاسیسات نفتی عسلویه، تیراندازی با تیربار و دینامیت بستن به لوله های گاز عسلویه از بیخ و بن دروغ بود و مسئولان محلی هم این اخبار را تکذیب کرده اند.

در دیدار دکتر الماسی با رئیس جمهور مطرح شد:

پیگیری خسارات کشاورزان جنوب استان بوشهر بعد از بارندگی اخیر

دکتر سکینه الماسی نماینده مردم شریف دیر، کنگان، جم و عسلویه گفت: بلافاصله بعد از بارندگی در جنوب استان از مزارع کشاورزی منطقه بازدید و میزان خسارات کشاورزان برآورد شد.

الماسی ادامه داد: متاسفانه بخش زیادی از مزارع در معرض سیل و بارندگی آسیب های جدی دیده بودند که دولت موظف است این خسارات را در حمایت از کشاورزان جبران کند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در رابطه با موارد مطرح شده در دیدار با ریئس جمهور بیان کرد: پرداخت کمک بلاعوض به میزان هر هکتار ١٠٠ میلیون ریال، امهال وام های کشاورزان خسارت دیده، تامین تسهیلات کم بهره بانکی به میزان هرهکتار خسارت ٣۵٠ میلیون ریال و تامین بذر یارانه ای دولتی برای کشاورزان خسارت دیده از جمله مواردی است که برای کشاورزان خسارت دیده مطرح شده است.

نماینده مردم شریف شهرستانهای دیر، کنگان، جم و عسلویه گفت:

دکتر سکینه الماسی نماینده جنوب استان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کرد

دکتر سکینه الماسی نماینده مردم شریف شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه با حضور در فرمانداری کنگان، مرکز حوزه انتخابیه جنوب استان بوشهر، برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

ثبت نام دکتر الماسی با حضور جمع زیادی از حامیان وی و فعالان سیاسی و اجتماعی جنوب استان همراه بود.

تصاویر حضور و ثبت نام سکینه الماسی:

 

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای دیر، کنگان، جم و عسلویه گفت:

وزارت نفت موظف به حمایت از تیم پارس جنوبی جم است

دکتر سکینه الماسی نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس گفت: وزارت نفت موظف به حمایت از تیم پارس جنوبی جم است.

الماسی اظهار داشت: در راستای حمایت از تیم فوتبال پارس جنوبی جم تلاش‌ها و پیگیری‌های بسیار زیادی را داشته‌ایم تا بتوانیم مشکلات این تیم را برای حضور پرقدرت در لیگ برتر حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در فصل جدید بیش از سه تا چهار میلیارد تومان به حساب تیم پارس جنوبی جم واریز شده است، اضافه کرد: این تیم متعلق به وزارت نفت است و وزارت نفت باید در زمینه پرداخت اعتبارات به این تیم کمک کند.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس تصریح کرد: با توجه به حضور تاسیسات نفتی، گازی و پتروشیمی در جنوب استان بوشهر صنعت نفت در قبال آن مسئولیت اجتماعی گسترده‌ای دارد.

وی ادامه داد: در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت ۵۳۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی و رفاهی شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر مصوب کرده که بخشی از آن پرداخت شده است.

الماسی خاطرنشان کرد: به منظور اجرای پروژه‌های مختلف زیرساختی و عمرانی در شهرستان‌های پیرامونی وزارت نفت در جنوب استان بوشهر بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

سخن گوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به اجرای پروژه‌های متعدد در جنوب استان از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت اشاره کرد و افزود: ۳۷۰ میلیارد تومان از این اعتبارات به موازات اجرای پروژه‌ها از سوی وزارت نفت پرداخت و بخشی از این پروژه‌ها امسال افتتاح می‌شود.