شما اینجا هستید   |

    فرهنگی : عوارض آلایندگی عسلویه حق مردمی است که زیر مشعل‌ها زندگی می‌کنند
عوارض آلایندگی عسلویه حق مردمی است که زیر مشعل‌ها زندگی می‌کنند

بوشهر – نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، عسلویه، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی گفت: عوارض آلایندگی عسلویه حق مردمی است که زیر مشعل‌ها زندگی می‌کنند.

سکینه الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در نشستی که امروز با مسئول دفتر رئیس جمهور داشتم موضوع عوارض آلایندگی منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی را مطرح و خواستار رعایت عدالت در این زمینه شدیم.

وی اضافه کرد: در این نشست با تاکید بر اینکه اولویت حق عوارض آلایندگی با مردم جنوب استان بوشهر و شهرستان‌هایی که بیشترین تاثیرپذیری را دارند است، خواستار جلوگیری از تضییع حقوق مردم شدیم.

نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، عسلویه، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عوارض آلایندگی حق کسانی است که در زیر مشعل‌های سوزان و آلاینده این منطقه زندگی و ریه‌های خود را از دست می‌دهند و بیماری‌های پوستی گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار است عوارض آلایندگی عسلویه به استان‌های هم‌جوار تعلق گیرد بهتر است فلرهای آلاینده جمع آوری و پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها مجوزهای زیست محیطی خود را به روز کنند.

الماسی با اشاره به اینکه محیط زیست شاخصی برای پایش ندارد و تصمیمات آنها در تهران اتخاذ می‌شود، تاکید کرد: تصمیماتی که مربوط به مسائل حیاتی مردم منطقه است باید با بررسی‌های دقیق و علمی نه با رابطه‌های رانتی و منفعت طلبانه اتخاذ شود.

وی میزان پرداخت عوارض آلایندگی را ناچیز دانست و ادامه داد: اختصاص کل این اعتبارات به عسلویه هم هزینه ساخت یک بیمارستان برای این مردم را تأمین نمی‌کند.

به اشتراک بگذارید : | | |